sipka plastové a Celoplastové bazény

linka
1  2  3  4  foto

Plastový bazén je zhotoven z modrých polypropylenových desek o síle 5mm. Tento plast má dlouhou životnost, je odolný proti ÚV záření, má dobré tepelně izolační vlastnosti a je zdravotně nezávadný.

Naše bazény jsou vyráběny metodou strojního svařování natupo, extruderového a horkovzdušného svařování s použitím moderních svařovacích strojů. Tímto je zabezpečena stoprocentní vodotěsnost. Bazény jsou vhodné pro venkovní i vnitřní využití, pro zábavu nebo sportovní účely.

   sipka Usazení bazénu

Bazény se usazují na vodorovnou betonovou základovou desku která je o 40 cm širší a delší než je skelet bazénu. Betonová deska musí být ve vodorovné rovině. Síla desky je 150-200mm zpevněná armaturou. V případě, že bude bazén svařován na místě, je nutné vykopat montážní jámu o 1m delší a širší než je rozměr skeletu bazénu. Před usazením je vhodné položit na základovou desku polystyrén o síle 20-30mm pro lepší tepelně izolační vlastnosti a vyrovnání případných nerovností desky.

Po usazení bazénu doporučujeme stěny obložit polystyrénem o stejné síle. Za postupného pažení rovných stěn a dopouštění vody, betonujeme rovnoměrně po obvodu bazénu. Výška napuštěné vody by měla být taková aby tlak betonu a vody byl vyrovnaný a nedocházelo k deformaci stěny bazénu. Provedení betonáže doporučujeme provádět po jednotlivých vrstvách 30-40cm za den dle výšky bazénu. Jednotlivé vrstvy musí být natolik pevné, aby nedošlo k zborcení bazénu.

Umístění filtrace by mělo být do 10m od bazénu nejlépe ve sklepení, garáži nebo podobném prostoru. Kde tato možnost není je nutné umístit filtraci do předem vybetonované vodotěsné šachty, jejíž rozměry musí být minimálně 1m x 1m x 1m (pro tyto účely prodává výrobce plastový box). Šachta na filtraci musí mít dva otvory pro potrubí od bazénu a jeden pro potrubí výplachové o průměru 50mm. Pokud nebude použit elektrorozvaděč, musí být k filtraci přivedena zásuvka 230V připojená přes proudový chránič 0,03A dle ČSN. Od šachty na filtraci k bazénu je nutné provést výkop pro uložení dvojího potrubí, které doporučujeme obsypat pískem z důvodu možného poškození. Šachta na filtraci se usadí na betonovou desku a obetonuje 10cm betonu.

3 

sipka V zimě

Po ukončení sezóny se voda z bazénu vypustí cca 10cm pod trysky nebo v případě namontovaného protiproudu cca 5 cm pod jeho hlavu.Vypustí se voda z nádoby na písek,čerpadla a potrubí. Čerpadlo se uloží do prostoru s teplotou nad bodem mrazu. Do vody v bazénu vložíme dilatační prvky,přidáme zazimovací přípravek a necháme zamrznout. Na jaře se voda po umytí stěn nad hladinou dopustí a po nadávkování chemie je bazén připraven na novou sezónu.

 
linka
Copyright © BALAST s.r.o. všechna práva vyhrazena. MAPA WEBU. WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION ( AS )